03-516-4436​

ייפוי כוח מתמשך​

 

ייפוי כוח מתמשך – הדרך היחידה לשלוט בעתיד שלך

 

נהוג לחשוב שהשליטה על חיינו באה לקיצה לעת פטירה. אלא שבפועל, איבוד השליטה עלול להתרחש מוקדם יותר, כאשר היכולות השכליות והכושר הקוגניטיבי של האדם נפגעים (כתוצאה ממחלות, תאונות וכו') והוא כבר לא יכול לנהל את חייו כרצונו.

עד לאחרונה, הדרך יחידה לדאוג למי שאיבד את הכשירות לטפל בענייניו, ולהגן עליו מפני ניצול ופגיעה, היתה מוסד האפוטרופסות.

אלא שלא פעם הפך מוסד זה לכלי אשר הגביל את האדם אשר לו מונה האפוטרופוס, ומנע ממנו כל יכולת לקבל החלטות בנוגע לענייניו האישיים והרכושיים, ובמקביל, גם האפוטרופוס עצמו הוגבל בפעולותיו, והיה נתון לבירוקרטיה רבה הכרוכה בהתערבות ובפיקוח של בית המשפט, חובות דיווח רבות וחדירה לאוטונומיה האישית והמשפחתית שלו.

על מנת להתמודד עם הקשיים הללו הושק פתרון חדש ומהפכני : "ייפוי כוח מתמשך".

מדובר בכלי משפטי חדש המהווה חלופה למינוי אפוטרופוס, ובמסגרתו יכול כל אדם בגיר (מעל גיל 18) לבחור על פי רצונו, מי יטפל בענייניו וכיצד יראו חייו אם וכאשר מצבו הקוגניטיבי ישתנה לרעה, וזאת באמצעות מינוי מראש של מיופה כוח מטעמו, לכל ענייניו האישיים, הרכושיים והרפואיים או לחלקם.  

הנחת היסוד של ייפוי הכוח המתמשך היא כי לא בכל מקרה יש צורך בהתערבות שיפוטית בנוגע לפעולותיו של מי שלא מסוגל לדאוג לענייניו בעצמו, ולפיכך ניתן לאפשר לאדם לתכנן ולקבוע את עתידו בעצמו.

האדם שעורך את ייפוי הכוח המתמשך יכול לקבוע באופן כללי, כי מיופה הכוח הוא האדם המוסמך לקבל בשמו החלטות עתידיות, ולהשאיר למיופה הכוח את שיקול הדעת לגבי תוכן ההחלטות, או שהוא יכול לפרט מהו רצונו לגבי תוכן ההחלטות שיתקבלו בנושאים השונים, וזאת באמצעות קביעת "הנחיות מקדימות".

מיופה הכוח חייב לפעול על סמך ההוראות שנקבעו במסגרת ייפוי הכוח, ובנוסף ישנן פעולות מהותיות אחרות שהוא יכול לבצע רק בכפוף לקבלת אישור בית המשפט (למשל, עסקאות נדל"ן).

חשוב לציין, כי ייפוי כוח מתמשך ייערך רק על ידי עורך דין אשר עבר הכשרה מקצועית ספציפית מטעם האפוטרופוס הכללי, ונכלל במאגר עורכי הדין המוסמכים לכך.

משרדנו הינו בעל הסמכה לעריכת ייפוי כוח מתמשך ובעל ניסיון רב בתחום.

אז מי שגורלו וגורל יקיריו חשוב לו מוזמן ליצור איתנו קשר ולקבל פרטים נוספים.